Strandparken - Colbjørnsensvej 35-53

Afdelingen består af 74 familieboliger og 3 erhvervslejemål. Afdelingen har en af byens smukkeste beliggenheder med udsigt ud over Guldborgsund.

Afdelingen har i samarbejde med naboejendommen Sundparken modtaget byfornyelsesmidler til renovering af udearealet.

Billedhugger Flemming Holm, Hjørring har i den forbindelse leveret en skulptur. Se skulptur - Se Flemming Holm arbejder

Skulpturen er sponseret af Nykredit, Arbejdernes Byggeforening og Nordea, Nykøbing F. og lever op til projektets beskrevne værdier:
Motion, bevægelse og mennesker. Skulpturen er finansieret via fondsmidler.

Lejlighedsoversigt

Oversigt over de typer boliger, der er i afdelingen.

RumPlantegningm2LejeYouSeeA/C VarmeA/C VandIndskud
1Klik her 26,202.221,25200,00300,00250,00  5.633,00
1Klik her 28,102.314,25200,00300,00250,00  6.041,00
1Klik her 33,002.570,25200,00300,00250,00  7.095,,00
2Klik her 54,903.740,75200,00500,00300,0011.804,00
2Klik her 65,204.372,50200,00500,00300,0014.018
3Klik her 76,605.097,50200,00550,00350,0016.469
3Klik her 78,604.987,50200,00600,00350,0016.899
4Klik her 87,905.450,50200,00600,00400,0018.899
4Klik her 90,005.555,50200,00630,00500.0019.350
4Klik her 96,505.874,50200,00700,00500.0020.748
4Klik her 99,906.042,50200,00700,00500.0021.479

Varme og Vand

Ejendommen opvarmes med fjernvarme.

Varme opkræves via huslejen og varmeregnskabsåret løber fra 1. januar – 31. december.

Koldt og varmt vand afregnes individuelt

Vaskeri

Der er fællesvaskeri i kælderen

TV & internet

Der er indgået aftale med YouSee om levering af grundpakken. Yderligere programvalg og betaling. sker direkte til YouSee.

Du kan til enhver tid opsige aftalen med en måneds varsel.

Programnøgler kan ses her på - YouSee

Køleskab

Du skal selv medbringe et køleskab når du flytter ind.

Vær opmærksom på, at det skal kunne placeres i et højskab i køkkenet.

Husdyr

Husdyrhold er ikke tilladt

Elevator

Nej.

Garage/Carport

Nej.

Legeplads

Ja.